| AdrianaBacescu a întrebat:

Exista un film biografic sau documentar despre actriță Thelma Todd?

3 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

White Hot: The Mysterious Murder of Thelma Todd
Murder of Thelma Todd
E! Mysteries & Scandals Ep 7 : Thelma Todd

| vodami92 a răspuns:

O stiu a jucat si in stan si bran! another fine mess se numea filmul din 1930! in romaneste stan si bran din nou in incurcatura! foarte tanara era cand a murit! 29 de ani avea in 1935! cu un an practic mai mica decat mine! in urma unei intoxicatii cu monoxid de carbon in timp ce se afla cu masina in garajul unei actrite jewel carmen care a murit de asemenea la 86 de ani in 1984!

| vodami92 a răspuns:

Apropo de thelma todd! le mai tine minte cineva si pe restul actritelor din stan si bran! mai erau asa! viola richard! edna marion care uneori aparea cu numele de edna marian! dar pe ea edna marion o chema de fapt! anita garvin! o actrita superba! uneori apare ca fiind sotia lui stan! dorothy coburn! daca ati vazut finishing touch o sa vedeti cum ii da ea una si lui bran dar si lui stan in burta! de le sare palaria din cap! kay deslys! ea juca si rolul sotiei lui stan dar si a lui bran! fay holderness exact ca la kay deslys! si sotia lui stan! si sotia lui bran! iar la barbatii din stan si bran! imi amintesc de ala mustacios si inchidea un ochi asa! james finlayson! da! asta este! charlie hall! edgar kennedy! asta juca de multe ori rolul de politist! baldwin cooke! care era foarte apropiat de stan! el si cu sotia sa! amintiri frumoase! dar ca tot veni vorba! nu stiu daca il mai tineti minte pe ala care avea barba pana la genunchi! si niste sprancene groase exagerate chiar! eric campbell! asa! asta este! dar a jucat cu charlie chaplin si cu edna purviance! atat! nu in stan si bran!