| StrongHeart a întrebat:

Hei TPU!
Stiti niste filme sau seriale cu medici bune?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Îti ofer câteva titluri de filme superbe, care mi-au plăcut, cu multă adrenalină si suspans, nu plictisitoare cu acel "du'te-vino" plictisitor...

Ar fi:
Unrest (2006), ​Pathology (2008), Autopsy (2008), A cure for wellness (2016), Extreme Measures (1996), Abgeschnitten (2018), Anatomy (2000), Flatliners, Gifted Hands: The Ben Carson Story, Something the Lord Made (2008), Shutter Island (2010), The Lazarus Effect (2015)

6 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

General Hospital, Grey's Anatomy, E.R.,House si Mash

| VoidEternal a răspuns (pentru aditimus):

Ar mai fi si "The good doctor". Mai ciudatel da' merge.

| Violleta2022 a răspuns:

Chicago Med
New Amsterdam (cel american, nu corean)
Doc Martin (englezesc UK)
The Good Doctor (cel american, nu cel corean)
Grey’s Anatomy (american)
Private Practice (american)
Medical Police
Rached
House
Call the Midwife

Vezi si listele acestea:
https://thecinemaholic.com/reality-medical-shows-on-netflix/
https://www.purewow.com/entertainment/medical-shows-on-netflix

| samael666 a răspuns:

"The forth cand", un film bun si interesant si "Pathology", sper sa-ti placa, primul se pare ca este inspirat din fapte reale, insa, cam ascuns publicului

| Eireann a răspuns:

Unul mai putin cunoscut dar foarte realist despre ce se intampla intr-o unitate de primiri urgente este Code Black.

| Vasile2003 a răspuns:

●The good Doctor - versiunea americană
●Doctorul minune :varianta turcească a serialului american "The good Doctor" care după părerea mea e chiar mai bună
●Anatomia lui Grey
●General Hospital
Ți le recomand cu drag