| OtakuAmi a întrebat:

Heiii. Am şi eu o întrebare. Anime-ul Diabolik Lovers va avea şi sezonul 2? Fundă big grin.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se spune ca o sa aiba, dar in intervalul 2014-2016 (din pacate sad )

In intervalul anilor astora apare si sao sez 2, apare si aot sez 2, danganronpa sez 2, fairy tail sez 2, etc big grin

10 răspunsuri:
| ryuu a răspuns:

Anime-ul de abia ce s-a terminat. Iar in Octombrie a.c. a fost lansat al doilea joc http://diabolik-lovers.wikia.com/wiki/Diabolik_Lovers_MORE,BLOOD
Deocamdata inca nu se stie daca sau cand va fi lavsat sezonul 2.

Nicio serie anime exemplificat de GhostRivaille, nu este ceva concret.
Doar pentru Fairy Tail speculeaz ca ar fi ceva sanse. Deoarece a fost anuntat de catre Weekly Shonen, ca in primavara 2014 va fi lansat un proiect.
https://www.animenewsnetwork.com/......ext-spring

| ryuu a răspuns (pentru anonim_4396):

Te rog sa nu te superi, dar ceea ce ai spus nu este ceva concret.

In afara de Fairy Tail, ce a fost confirmata continuarea. Plus, cei de la Weekly Shonen au anuntat ca in primavara, Fairy Tail va lansa un proiect.
Eu speculez ca ar fi 3 sanse:
1. sa lanseze un fanservice
2. sa lanseze un PV cu data de aparitie a seriei a doua.
3. sa fie lansarea propriu-zisa a seriei a doua.
Cel mai mult cred ca ar fi varianta 2. Daca este sa tinem cont ca prima serie a fost lansata in Octombrie 2009, seria a doua tot in Octombrie ar trebui sa apara. Bineinteles ca as vrea mai mult sa fie varianta nr. 3. ;)

http://www.animenewsnetwork.com/......ext-spring

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ryuu):

Mda, sa stii ca, chiar nu stiam asta laughing Eu am aflat chestiile spuse de mine de pe un site, acuma cateva luni + ca am mai auzit pe unii ceva ca o sa apara in 2014 sezonu 2 de la nu stiu ce anime... Scz... big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ryuu):

Hey amice :D Fii atent ce am aflat:

O sa fie lansata o editie speciala la Fairy Tail, la ora 08:00 pe 31 decembrie anul acesta :D Uite aici site-ul unde poti viziona editia speciala (Inca nu stiu daca este real... Mna, sper sa fie :D) :

http://www.crunchyroll.com/

| ryuu a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru informatie!winking Uite asa aflam cate ceva nou, unu de la altu.
Eu, sincer, nu dau mare importanta fanservice-urilor. indiferent ca este anime sau manga.
Inca ceva, multumesc pentru site.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ryuu):

Pff. Mda. Cica nu o sa fie Fairy Tail. O sa fie SAO -.- Ma rog, e bun si ala. Cred. Sper ca stii anime-ul. De fapt sigur il stii big grin

Scuze ma. Tipu ala a zis Fairy Tail, dar... Acuma vad ca astia zic " abia astept editia speciala la SAO!" si chestii din astea. Nu stiu, cred ca o sa fie Fairy Tail totusi. Sau s-a incurcat cel care mi-a dat informatia :-s Nu stiu...

Oricum frate, imi pare sincer rau. Nu stiu sigur daca o sa fie editie speciala de la Fairy Tail sau de la SAO.

| ryuu a răspuns (pentru anonim_4396):

Este sigur episod SAO. Plus, cunosteam informatia inca din Noiembrie. :P
https://www.animenewsnetwork.com/......-worldwide
Chiar am dat un raspuns aici pe TPU cu iformatia respectiva
http://www.tpu.ro/......n-sao-ggo/

Oricum multumesc!;)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

FAIRY TAIL revine in APRILIE 2014! :X :)

http://www.animenewsnetwork.com/news/2013-12-28/fairy-ta il-anime-restarts-in-april

(In caz ca te uiti la Fairy Tail :D)

| ErikaHyuga a răspuns:

Stiu ca e cam tarziu dar daca ye mai intereseaza sa stii ca scrie si pe Wikipedia. Va aparea o continuare sau un an doilea sezon in 2014, nu se stie exact cand. *w*

| Meleacă_Codruţa_1980 a răspuns:

Urmatorul sezon din diabolik lovers se numeste Diabolik Lovers More Blood (sezonul 2 ).