| Deliab a întrebat:

Hey!
Ce film imi recomandați pentru o seară mama-fiica?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cinderella (2015), Enchanted(2007),La belle et la bête (2014),Beauty and the Beast (2017) The Princess bride, Winter's Tale (2014), Princess (2008), A Lonely Place to Die (2011),The Bear (1988), Alaska (1996), A Dog's Way Home (2019), Bridge to Terabithia, The Nanny (2018), Charlie and the Chocolate Factory, Rémi sans famille (2018),The Secret Garden, Back to the Secret Garden, Oliver Twist...
Animatii superbe: Coco(2017),Ballerina (2016),Grave of the Fireflies, Gake no ue no Ponyo (2008), Lumea secretă a lui Arrietty (2010),The Polar Express, When Marnie Was There, The Garden of Words, Kiki Delivery Service, Spirited Away etc

8 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Evil Dead. Daca nu, We're the Millers.

| mgtow a răspuns:

Venom sau upgrade

| NLS a răspuns:

Honig im Kopf, varianta din 2014, dacă nu te deranjează limba germana.

Sau

Qu’est-ce cu’on a fait au Bon Dieu? Dacă îți place franceza.

| DeliNes a răspuns:

Daca vrei ceva comic:
Hot Pursuit
Legally Blonde
Instant family
Two is a family

Dramatic:
Brothers
Dear John
The notebook
Red Sparrow
Gran Torino

| faramatania a răspuns:

LOL (2012),The Last Summer (2019),Nowhere Safe (2014),The Swap (2016),Boyhood (2014),Mr. Church (2016),La pazza gioia (2016),Vox Lux (2018),A Date For Mad Mary (2016),La sconosciuta (2006),Won't Back Down (2012),,What Maisie Knew (2012),Flightplan (2005),Instructions Not Included (2013),,Secret In Their Eyes (2015),,The Act serial, Mildred Pierce mini-serie,,, Și Maps To The Stars (2014) dar acum depinde,fac precizarea că este un film bun,mie mi-a plăcut, dar e puțin mai greu, adică mai neasimilabil pentru consumatorii de film, uzuali.Deci,rămâne la propria alegere, vizionarea lui.

| Aube a răspuns:

Mamma mia, ar fi cel mai indicat. Tot despre mama-fiica este vorba. Si e si comedie.

| Raven a răspuns:

Niște filme cu mame și fiice, ori mame, în general:
Bad Moms
A Bad Moms Christmas
Dumplin'
Mamma Mia!
Mamma Mia! Here We Go Again
Peace, Love & Misunderstanding
Freaky Friday
The Perfect Man
The Joy Luck Club
Divine Secrets of the Ya-Ya Sisterhood
Georgia Rule
Family Weekend
Dacă fiica e prea mică, săriți peste primele două comedii.
Mai recomand și niște animații în care familia e personajul principal (merg văzute la orice vârstă): Coco, Home, The Croods, Monster Family, Brave, The Incredibles 1, 2

| Bizon95 a răspuns:

Terminator 2 Judgement Day big grinbig grinbig grinbig grin