| gellalbie4ever a întrebat:

Pe Minimax era un desen animat cu (soareci, sobolani, cartite etc.)
In care se bateau 2 regate:
In primul domnea linistea si pacea iar in al doliea erau numai sobolani si astia vroiau sa ii distruga pe cei buni,cred ca pentru a le fura branza sau cam asa ceva...
Cand incepea desenul era desenat pe o schita, cred, despre un tip (habar n-am ce era)care va duce regatul pacifist catre o noua era(habar n-am, ce era).imi mai amintesc si de niste ciori rele.A si niste sobolani rai care ori:au vrut sa jefuiasca o trasura
(habar n-am ce episod era).ori culegeau taxele si au fost atacati ei(habar n-am daca erau soareci sau sobolani).
Are careva idee cum se numea?
App.cred ca l-am vazut prin anul 2007 sau 2008.
Mentionez ca am cautat pe Minimax la liste de desene animate.
Sa nu uit desenul e foarte foarte vechi.
Dati-mi niste site-uri cu desene mai vechi, de alea care au fost inaintea"povestilor din folclorul maghiar"sau "maestrul strop"
DAU FUNDA CELUI CARE REUSESTE SA MA AJUTE

Mersi anticipat!

2 răspunsuri:
| gellalbie4ever explică:

Nu mai trebuie sa raspundeti i-am gasit numele:Redwall.

| Alli1224 a răspuns:

Stiu despre ce vorbesti dar nici eu nu-mi amintesc si chiar imi pare rau