| împreunăfacembine a întrebat:

Recomandări de filme și seriale pe Netflix?

Răspuns Câştigător
| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Seriale nu am vazut decat unul singur pe Netflix iti recomand La Casa De Papel foarte foarte bun si filme iti recomand asa vazute pe Netflix la fel de bune
-Mirage
-In The Tall Grass
-1922
-Mother!
-Annihilation
-Nerve
-Eli
-Death Note
-Fracture
-Wild Things
-The Lazarus Effect
-Bye Bye Man
-21 Sansa Vietii Lui
-Noah
-2012
-Before I Wake
-Underworld
-Gone Girl
-Solace
-The Butterfly Effect

7 răspunsuri:
| joghu22 a răspuns:

Un serial foarte bun, Dinastia.

| FloreRobert a răspuns:

Top 10 seriale originale Netflix
1. Jessica Jones – Ce face un super-erou după ce renunță la acest job? Pentru Jessica Jones, răspunsul este să-și deschidă propria firmă de investigații private.

2. Dear White People – O privire satirică asupra studenților afro-americani într-un colegiu Ivy League predominant alb.

3. Santa Clarita Diet – Joel și Sheila Hammond reprezintă cuplul tipic, tânăr, din mediul imobiliar, până când Sheila devine în mod misterios strigoi și dezvoltă o plăcere aparte pentru carnea umană.

4. My Next Guest Needs No Introduction – David Letterman se întoarce cu interviurile sale detaliate, cu unele dintre cele mai mari nume de pe planetă – și, de data aceasta, cu o barbă lungă.

5. Queer Eye – Cinci bărbați homosexuali îî ajută pe cei hetero să facă față schimbărilor.

6. Love – O poveste despre un cuplu ciudat care reușește să găsească ceea ce toată lumea caută – dragostea.

7. Lost in Space – Netflix reînvie seria clasică din 1965, despre o familie de exploratori în spațiu a căror navă deviază de la curs.

8. Altered Carbon – În viitor, avem tehnologie pentru a salva conștiința unei persoane pe un disc și a o introduce într-un nou corp, ceea ce înseamnă că moartea este un lucru din trecut.

9. Dope – Echipa de filmare aduce spectatorul în lumea interlopă a traficului de droguri din perspectiva utilizatorilor, a dealerilor și a ofițerilor de poliție.

10. Grace and Frankie – Grace și Frankie sunt două femei, care încep să lege o prietenie după ce soții lor le părăsesc unul pe celălalt.

| Mariaa2201 a răspuns:

Seriale : The rain, Toy boy, Vis a Vis, Elita.
Filme: Revenge, Anihilation, In the tall grass, Extinction, In the shadow of the moon, The ritual.

| Erik55 a răspuns:

Darkest hour
e pe Netflix
ai aici un scurt rezumat: https://blogulresponsabil.wordpress.com/......-decisiva/

| Ionela_Mădălina_1999 a răspuns:

Filme nu am prea văzut pe Netflix,dar îți pot spune ce seriale mi-au plăcut mie:Elita,La casa de papel,The tot boy, Riverdale,Chilling adventure of Sabrina,Shadowhunters,Lucifer,You,Stranger things.și mai sunt și altele care nu știu dacă sunt sau nu pe Netflix,dar sunt bestialetonguerison break, Reign, Legacies, Teen Wolf, The originals, TVD