| Marianu254 a întrebat:

Salut, am vazut acum ceva timp un film care mi-a placut si mi-as dori sa il revad. Din pacate nu imi amintesc cum se cheama dar imi amintesc cat de cat firul actiunii: un cuplu din America face rost de niste bani (nu mai stiu din ce sursa provin banii), isi cumpara un Range Rover alb si mai multe bunuri. Apoi apare asazisul proprietar al banilor care le cere fiecare banut inapoi, chiar si de ordinul centilor iar daca nu ii inapoiaza banii ii va omori. Cuplul vinde tot ce au: Range Roverul, toate bunurile din casa iar acestia tot mai erau datori cu cateva zeci de mii de dolari. Cuplul, cu acordul barbatului misterios care isi dorea banii inapoi cumpara un Buick foarte vechi."Proprietarul" banilor ii pune pe cei doi soti sa sparga magazine, cafenele etc pentru a face rost de banii care le mai trebuiau. La finalul filmului tin minte ca baiatul din acel cuplu il omoara pe "proprietarul banilor" intr-o masina, iar baiatul duce masina la fier vechi, unde plateste o spaga celui de la fier vechi cum ca nu a vazut nimic si compacteaza masina(cu tot cu cadavrul barbatului care isi voia banii inapoi inauntrul masinii)

Răspuns Câştigător
| Whitesnake99 a răspuns:

Salut, in urma unei cercetari pe google, am descoperit ca este vorba de "Ca$h" scris chiar asa, din 2010. In romana e simplu "Banii". Am fost un pic dezamagit pentru ca inainte gasisem altul care parea mult mai interesant, din trailer cel putin, se cheama "Good People", poate il vezi si pe acesta. Spor!