| N1m3n1 a întrebat:

Care masina o preferati pentru un adolescent si de ce.
Mercedes slk sau range rover evoque coupe?

8 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Potrivite nu sunt nici una pentru ca nu ai experienta dar daca tot vrei ceva uite-te la Evoque Coupe, SLK este prea nervoasa pentru cineva fara multi ani de experienta, nu ca Evoque ar fi prea puturoasa dar oricum este mult mai ok!

| DimLight a răspuns:

Slk frate, cum sa iti iei 4x4? ala e pentru tipe si oameni peste 30. ia-ti 4x4 doar daca faci constant excursii montane laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Olyxyz a răspuns:

E genial RR Evoque, ia-l cu incredere, este super masina, are performante tehnice bune si arata senzational.
Trebuie sa te gandesti ca noi in Romania mai avem si zapada pe timp de iarna, nu ai ce face cu slk-ul iarna, mai ales ca incepator, am un prieten care conduce super bine si are multi ani de experienta si km la volan, si iarna trecuta tot si-a busit usor clk-ul si se descurca oricum greu cu toate ca mai avea si doua borduri in portbagaj pentru ca altfel nu pleca de pe loc.

| N1m3n1 explică (pentru Olyxyz):

Nu sunt in Romania.

| Olyxyz a răspuns (pentru N1m3n1):

Dar unde esti?

| Impresiicapedorobanti a răspuns:

Range rover exprima puterea, slk exprima moft. Gusturile nu se discuta!

| thedriver a răspuns:

Slk-ul este o masina cu tractiune pe spate foarte greu de controlat in conditii meteo nefavorabile chiar si pentru un sofer cu mai multi ani de experienta. Roverul mi se pare ok pentru un adolescent, acum depinde ce iti place si tie.