| teleleu a întrebat:

Salut. Dacă sunt oameni ce lucrează la cinematografe (mai exact cei ce pun filmele pe ecran) am o întrebare. Din ce surse se fac rost de reclame? E ceva companie ce furnizează reclamele respective, sau așa ceva?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Sunt firme (agentii de publicitate), care comanda, produc si vand publicitate, pe baza de contracte, cu diferite firme (cinematografe, televizuni, panouri publicitare, etc.).

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt profesioniști care le produc. Sunt studiouri specializate.