| DeeyuAndrei a întrebat:

Îmi puteți spune ordinea în care trebuie să văd seria "Stăpânul Inelelor"?
Hobbitul are o legătură directă cu seria sau este un film diferit? Când ar trebui să îl văd, înainte sau după serie? Scuze, sunt paralel. happy
Mersi!

Răspuns Câştigător
| Raven a răspuns:

The Hobbit: An Unexpected Journey
The Hobbit: The Desolation of Smaug
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
The Lord of the Rings: The Two Towers
The Lord of the Rings: The Return of the King
Evenimentele din Hobbitul le preced pe cele din Stăpânul inelelor, afli cum a ajuns Bilbo să dețină inelul.

3 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

In ordinea in care au aparut, nu stiu de ce va complicati atat unii.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ordinea cronologica a actiunii este cea data de Raver mai sus.
Dar nu trebuie sa respecti acea ordine. Uita-te in modul in care au aparut filmele. Ca toti cei care le-au vazut asa... sa nu existe diferente. Deci poti incepe cu primul film Stapanul Inelelor si apoi continui cu seria Hobitul. Asa o sa iti dai seama dupa cum s-au intamplat lucrurile si o sa te simti mai bine happy

| Sindbad a răspuns:

Hobbitul este povestea care pregateste Seria Stapanul Inelelor. Il precede cronologic. Acum ca ai posibilitatea asta (noi nu am avut-o), cel mai bine ar fi sa vezi Hobbitul 1 2 si 3 si dupa stapanul 1 2 3