| JollyChrome a întrebat:

Se difuza la TV, undeva intre 2003 - 2007, pe Minimax, daca nu gresesc, un desen animat nu foarte sofisticat cu un baiat care in fiecare seara scotea de sub pat o racheta spatiala gonflabila si calatorea cu ea (si cu un caine parca) in diverse lumi, ba in viitor, ba in trecut (cred). Tin minte de exemplu ca intr-un episod aterizase in lumea hieroglifelor si se intamplau chestii cu egiptenii desenati pe acolo, in altul a trebuit sa foloseasca o alta nava, de rezerva sau ceva de genul, iar in altul a ajuns la o casa super futurista care se invartea ș.a.m.d. Il caut de ceva timp, am zis ca n-am cum sa nu-l gasesc, dar e mai dificil decat am crezut. Multumesc, dau fundă

Răspuns Câştigător
| Iunix a răspuns:

Salut. Răspunsul tău se află tot pe TPU, trebuia doar să cauți pe google " rachetă gonflabilă desen minimax 2003 "
https://www.tpu.ro/......reau-prin/

1 răspuns:
| Harabula_Darian_1995 a răspuns:

Spartacus cred si arcadia