| User0987654321 a întrebat:

Salutare! Am cateva intrebari, legate de niste filme :
1. Merita sa privesc Breaking Bad?
2.Despre ce este vorba in Breaking Bad?
3.Despre ce este vorba in American Psycho?
4.Despre ce este vorba in The Walking Dead?
Cam atat, merita sa privesc filmele/serialele astea?

Răspuns Câştigător
| oykoj98 a răspuns:

Pot raspunde la 1 si 2

2) Breaking Bad este un serial despre un profesor de chimie (Walter White) care afla ca este bolnav de cancer, stire care ii da toata viata sa monotona peste cap. Stiind ca nu mai are mult de trait, si deci nimic de pierdut, pentru a lasa multi bani ca mostenire familiei sale, profesorul se apuca impreuna cu un fost elev al sau (Jesse Pinkman), care era dealer de droguri, sa produca metamfetamina. Facand asta intra in tot felul de situatii problematice cu autoritatile, diverse cartele si toate problemele care sunt asociate cu producerea/distribuire de droguri.

1) Serialul este o capodopera, aclamat de fani si critici deopotriva. Daca te astepti la un serial de actiune cu multe impuscaturi si suspans, nu e asta. Sunt scene de actiune si suspans, desigur, iar cand sunt, sunt foarte bine facute. Insa serialul nu se concentreaza pe asta. Intr-un fel ai putea spune ca este un serial psihologic mai inainte de orice. El se concentreaza pe calatoria lui Walter, pe dezvoltarea personajului sau, pe relatiile lui cu cei din jur si pe modul in care incet incet devine o alta persoana. Este un serial care isi ia timpul necesar pentru a comunica tot ceea ce vrea sa comunice, motiv pentru care unii l-au considerat plictisitor. Eu spun ca merita vazut, insa nu este potrivit pentru o audienta imatura. E un serial mai de adulti care nu poate fi apreciat de oricine. Daca ai rabdare sa treci prin el (prin lucrurile aparent plictisitoare, dar care au importanta in ceea ce inseamna dezvoltarea perosnajelor) nu vei regreta.

3) Daca as raspunde, as spune prea multe, ar ruina toata experineta de a vedea filmul. E tot un film psihologic, mult mai mult decat Breaking Bad. Iti recomand sa te uiti la el fara sa cauti sa stii ceva inainte.

4) E ceva serial cu zombie, despre asta mai multe nu stiu.

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

American Psycho e despre un botagas care pare foarte cult si civilizat, dar in realitate a reusit cu succes sa-si ascunda alter ego-ul de criminal psihopat in tot acest timp.

Mie mi-a placut filmul, ca si alte filme in care joaca Christian Bale, de altfel.

Răspuns utilizator avertizat