| doinaaa1 a întrebat:

Spuneti-mi niste filme indiene super! Va rog Mult. fundita*

Răspuns Câştigător
| kinga_9984 a răspuns:

Kambakkht Ishq (2009)
O comedie romantică despre un cascador indian care reuşeşte să facă valuri la Hollywood, dar nu şi să găsească adevărata dragoste. Viraj Shergill este un cascador indian misogin, care se bucura de un succes fulminant la Hollywood si considera ca femeile nu sunt bune decat pentru a face sex cu ele. Simrita Rai este un manechin celebru si o femeie provocatoare, capabila sa invinga orice barbat prin inteligenta ei sclipitoare, limba ascutita si atitudinea sardonica, plus siguranta de sine. Atunci cand Lucky, fratele lui Viraj Shergill, decide sa se casatoresca cu cea mai buna prietena a Simritei Rai pe nume Kamini, cei doi protagonisti - care se detesta reciproc pentru ca sunt atat de diferiti in ceea ce priveste conceptiile de viata - nici nu vor sa auda de nunta si fac tot ceea ce le sta in putinta ca sa o impiedice. Intrebarea care se pune este daca Viraj va intelege ca femeile au si alte calitati in afara de acelea strict sexuale, iar Simrita isi va da seama ca iubirea pe care o considera un concept invechit chiar exista.

Ajab Prem Ki Ghazab Kahani (2009)
Prem are o singura misiune: sa ii faca pe ceilalti fericiti. Dar aceasta simpla strategie, are de obicei rezultate dezastroase pentru Prem. Un prieten il roaga pe Prem sa il ajute sa o cucereasca pe femeia pe care o iubeste si asa Prem o va cunoaste pe Jenny, o fata frumoasa, adoptata si crescuta de niste parinti indiferenti; fata gaseste in Prem prietenul pe care si l-a dorit intodeauna. Prem se indragosteste de ea, dar fata nu ii impartaseste sentimentele pentru ca il iubeste pe Rahul; si iubirea celor doi este imposibila pentru ca parintii lui Rahul nu o accepta, dar Prem va interveni si va face totul pentru ca Jenny sa fie fericita. Oare Jenny isi va da seama care dintre cei doi barbati este mai potrivit pentru ea?

Once Upon a Time in Mumbai (2009)
Este povestea a doi gangsteri, ale caror vieti sunt in periocol, si care duc o viata periculoasa in cadrul lumii interlope a Bombay-ului.

Main Aur Mrs Khanna (2009)
Samir (Salman Khan) şi Raina (Kareena Kapoor) sunt căsătoriţi şi s-au stabilit la Melbourne (Australia). Ceea ce începuse ca o relaţie în care toate mergeau ca unse, urmată de o căsătorie uşor pripită, se transformă brusc într-o colosală complicaţie. Samir ia, în plan profesional, câteva decizii greşite şi rămâne fără loc de muncă, iar banii pe care Raina îi câştigă din slujba sa de chelneriţă abia le ajung. Dar şansa îi surâde lui Samir când i se oferă oportunitatea de a lucra în Singapore şi de a lua totul de la capăt. Dându-i impresia că va pleca împreună cu ea, pe aeroport, acesta îi cumpăra soţiei bilet pentru… India, unde îi cere să se mute şi să-l aştepte. Tot la aeroport, nefericita Raina îl întâlneşte pe Akash, care pare doritor să îi ofere sprijin. După cum era de aşteptat, Akash se îndrăgosteşte de ea, iar ea cade într-o dilemă: să plece înapoi în India sau să rămână în Melbourne. Prin intermediul unei prietene, îşi găseşte un loc de muncă la un magazin de bijuterii din Melbourne care, întâmplător, se află vis-à-vis de cafeneaua amorezului Akash pe care l-a cunoscut pe aeroport. Când soţul revine pentru a-şi lua soţia să locuiască împreună la Singapore, intervin probleme neaşteptate...

Dostana (2008)
Pentru a se asigura ca raman in posesia unui superb apartament din Miami, doi buni prieteni heterosexuali se hotarasc sa afiseze intre ei o relatie gay. Totul merge ca uns pana cand amandoi barbatii se indragostesc de frumoasa lor vecina, Neha.(e super tare)

Fashion (2008)
Plasat in stralucitorul, dar crudul decor al lumii modei haute couture, Fashion este povestea unei tinere, dintr-un orasel saracacios, cu vise marete...

Namastey London (2007)

Aap Kaa Surroor: The Moviee - The Real Luv Story (2007)

Milenge (2009)

Jaane Kahan Se Aayi Hai! (2009)

Kurbaan (2009)
Filmul descrie povestea de iubire ce se naşte între o profesoară de la un colegiu din Delhi, Avantika (Kareena Kapoor) şi noul ei coleg, profesorul Ehsaan Khan (Saif Ali Khan). Când ea este chemată înapoi la Universitatea din New York, Ehsaan o cere în căsătorie. Iniţial, tatăl ei dezaprobă o eventuală căsătorie a fiicei sale datorită orientării religioase a lui Ehsaan, care era musulman, dar în final îşi dă acceptul. Proaspătul cuplu ajunge la New York, îşi găseşte o casă cu vecini indieni şi toate par a fi perfecte, până când Avantika realizează un lucru înfiorător: soţul ei este un element cheie într-o celulă teroristă care pune la cale un atentat de mărimea celui din 9 septembrie.

Dulha Mil Gaya (2009)

Shortkut - The Con Is On (2009)

sper ca te'am ajutat:*...pa pa

7 răspunsuri:
| white2 a răspuns:

Http://www.filmeonlinegratis.me/kites-2009/ e online subtitrat (incerca pe server 2)

| c0l0rFuLLSkY a răspuns:

Salut! Intra aici ca o sa gasesti f. multe :
http://www.filme-indiene.ro/
http://www.cinemarx.ro/filme-indiene/

Bafta ~

| nashu40 a răspuns:

Uite unul super Vagabontul milionar!
Vizionare placuta!

| kinga_9984 a răspuns:

Si kites:X

In nemilosul desert mexican, un barbat isi asteapta moartea. Este J., un om cautat de interlopi si autoritati deopotriva. Singurul lucru care il tine in viata sub soarele arzator este gandul ca trebuie s-o gaseasca pe Natasha, iubirea vietii sale, o femeie care ii va schimba pentru totdeauna destinul. e un film super:X

| Digital112 a răspuns:

Cauta pe google

| indianulcom a răspuns:

Superb saitul https://www.indianul.com/

Toate serialele si filmele indiene merg fara probleme si rapid.

| IngerulNegru_9449 a răspuns:

Prietenii mei elefantii happy