| Manum a întrebat:

Stie cineva cum se numea filmul cu un baietel clonat, care se rataceste si ajunge intr-un parc cu roboti, in care oamenii prindeau si distrugeau clonele si robotii?
Baietelul scapa, si incercand sa-si gaseasca parintii, pune intrebari unei masinarii/computer oracol.
La sfarsit baietelul ajunge in New York, care era inundat si inghetat, apoi pe fundul oceanului, unde este gasit de extraterestrii. Acestia l-au bagat intr-o camera care semana cu casa lui si i-au dat iluzia ca se afla acolo impreuna cu parintii lui.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

A.I. Artificial Intelligence (2001)

1 răspuns:
| Sergiu72 a răspuns:

Inteligență artificială