| anyska a întrebat:

Aceasta intrebare este pusa numai pentru a vedea ca toate, dar absolut toate intrebarile. chiar si cele ce nu se constituie macar intr-o propozitie, sau nu au macar vreun inteles ( sa nu mai pomenim de gradul de stupidenie ). sunt acceptate!
De ce credeti ca toate intrebarile si raspunsurile sunt acceptate, chiar daca contin un libaj neadecvat? De ce credeti ca e TPU asa de disperat de publicitate, utilizatori, intrebari, raspunsuri?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

@anyska

1.Nu cred ca exista niciun robot care sa selecteze intrebarile si raspunsurile.Acestea pot fi raportate si /sau votate (in anumite conditii ) de catre utilizatorii site-ului. Cele raportate sunt sterse de catre admini. Vezi aici :http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

2. Daca nimeni nu raporteaza( atentie:raportarea nu trebuie sa fie abuziva! ) atunci ele raman bine- merci postate pe site. Faptul ca, multe intrebari/raspunsuri obscene "scapa" de raportare se intampla, cred eu, pentru ca multi din utilizatorii site-ului sunt indiferenti, pentru ca in preocuparile celor care s-au castigat titulatura de "expert " nu se afla si acest obiectiv, pentru ca site-ul ruleaza un numar mare de intrebari /raspunsuri sau pentru ca unora le place zoaia/mocirla sau ca le este teama de un vot "stupid' sau "nefolositor" care s-ar putea intoarce ca un bumerang impotriva lor(din razbunare, desigur! )

3. mass-media nu functioneaza pe principiul caritatii! este nevoie de bani pentru cheltuieli si una din resurse este publicitatea

Numai bine!

8 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Probabil pentru ca nu sunt suficienti cei care modereaza. In plus, poate fi si vina unora care raspund imediat unor intrebari, chiar fara prea mare inteles si dupa ce mai multi vad intrebarile sunt aprobate. Bineinteles si adminii au ceva de zis in problema, dar din pacate (sau din fericire pentru cei care au creat site-ul) sunt extrem de multi utilizatori, foarte multe intrebari si putini moderatori. O idee ar fi sa se puncteze si moderarea intrebarilor si raspunsurilor - atunci mai multa lume ar modera si poate nu ar fi atat de multe intrebari stupide sau fara sens.

| Gabrielă_8854 a răspuns:

Bun, do I look like I care?! Cativa dintre noi stiu situatia TPU mai bine decat voi, ceilalti. Nu intelegi mai multe lucruri si anume: dupa postarea a 30 - 40 raspunsuri acceptate, acestea nu mai sunt moderate, nu mai trec prin niciun filtru deoarece persoanele care au trecut prin el se considera okay; moderatorii sunt putini si nu sunt multi cei care-si fac treaba cum trebuie, multi nici nu si-o mai fac (oricum, nu sunt de condamnat; moderarea este optionala si nu obligatorie). TPU nu este disperat de nicio publicitate pentru ca noi suntem TPU si daca ar fi, ar fi deoarece se scot bani frumosi din aceasta afacere.
Am renuntat de ceva timp sa ma gandesc ca eu, in incercarea de a ajuta alte persoane, bag bani in buzunarul unora. Nici nu-mi mai pasa. Imi vad de treaba mea de acum.
P. S.: Intrebarile care contin limbaj neadecvat nu sunt acceptate decat daca vin din partea unor utilizatori TPU care nu mai trec prin filtrele moderatorilor si chiar si acestea din urma pot fi raportate daca ai acumulate 5. 000 de puncte (da, poate raporta tot desteptu' in ziua de azi).

| traficanta a răspuns:

Primu raspuns e cel mai corect.Nu mai am ce sa comentez!laughing

| weeds a răspuns:

Fiindca un robot face selectia, dar fii linistita, se va sterge intrebarea ta si nu-i pacat. In ce hal ai scris...

| anyska explică:

@weeds - daca vocabularul tau nu iti permite sa intelegi anumite cuvinte pe care le-am scris nu inseamna ca nu am scris bine. Si pana acum vad ca nu mi s-a sters aceasta intrebare.

@kidmar - eu vad ca tu esti cel ce radiaza prostie pe aici si spune lucruri care nu au nici o legatura cu intrebarea mea. deci scuteste-ne!

| wtfnoob a răspuns:

Nice story bro. 8-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta ce-i? Manastire-ntr-un picior, ghici ciuperca ce e?

| bestialu96 a răspuns:

Stupida esti tu cu intrebarile tale
1. din cauza ta si a sentimentelor tale care teau apucat acum ne radiezi cu prostie
mai bine fa si tu ceva utilbig grin
si nu mai pune Intrebari dintrea astea ca mai sunt la fel mii