| MihaltanLorena1234 a întrebat:

Am gasit un pui de pasare si am avut grija de el. Cand ii dădeam de mâncare dădea din aripi si piuia sau cand il băgăm într-o cutiuţă sa il culc el ieşea afara din ea si se baga sub o măsuţă. Acuma nu mai piuie deloc numai da asa incet din aripi si tot sta nu mai prea merge.
Este bolnav? Sau daca este poate sa moara?

3 răspunsuri:
| eluveitie13 a răspuns:

Pasarile sălbatice sunt obisnuite cu libertatea, hrana ce constă în gâze si ce-i mai aduce pasarea-mamă. Fără această pasare-mamă puiul tau o sa moara din pacate. Stiu ca si eu am avut un pui de vultur rănit dar si-a revenit repede si si-a luat zborul laughing

| Lusiana_Rusu_1999 a răspuns:

Puiul nu este invatat asa... el trebuie lasat in natura altfel va muri.
De obicei cand un pui nu prea mai merge si nu mai da des din aripi este bonlav...
Ar trebui sa il lasi la aer curat putin sa il hranesti cu insecte sa ii da.i apa si daca se va face bine si va incepe incet sa isi revina atunci lasa.l afara mult...

| Arianna23 a răspuns:

Poate este speriat, fiindca familia nu este langa el...