| Alexandra346 a întrebat:

Am un câine Cane Corso in vârstă de 3 luni. Două săptămâni l-am lăsat în grijă la cineva. Am sezizat când l-am luat ca era destul de slab. A început să vomite și zăcea asa că l-am dus la veterinar, i-am făcut tratament dar nu văd nici o schimbare. Cred ca ar putea fi :
1. I-a dat ceva gras de măncare cu mult ulei.
2. A mâncat ceva toxic: otravă de șoareci, țigări...
3. A mancat un os
Vreau câteva sfaturi! Vreau să-mi salvez câinele!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca vrei sa-ti salvezi caine, du-l de urgenta la veterinar!
Pentru ca nimeni nu stie ce a mancat, baut sau ce a inghitit.
Un catelus atat de mic nu se lasa niciodata in grija altota.
Daca nu esti acasa si nu esti capabil sa ia grja lui, mai bine nu-l mai adopta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa il duci cat mai repede la veterinar.

| FaraNume1245 a răspuns:

Schimbă veterinarul.