| alexandruth a întrebat:

Am vazut un tutorial pe youtube in care arata cum poti confectiona un lampion... Acolo zice ca trebuie facut din "tissue paper" asta insemand (tradus cu google translate) servetel de hartie... Daca cauti pe google imagini, arata clar ca nu e din hartie (sau daca te uiti atent la tutorial). Deci, care e materialul din care pot sa le confectionez?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Vezi aici: http://confectionarelampion.wordpress.com/tag/cum-se-face-un-lampion/

Foloseste hartie pentru ambalat sau hartie creponata.

Bafta!