| ceila a întrebat:

Bună, am o nelămurire. Am o pisica ( norvegiana de pădure) și am observat un fel de bobite mici care o se agata de blana. Inițial credeam ca sunt pietricele mici. Pentru ca o mai las și în curte, dar apoi am observat ca nu seamana deloc cu pietricele... Poate ma lăutărești cineva.

1 răspuns:
| MihaelaDart a răspuns:

Căpușe pot fi. Dacă acestea sunt, mergi la veterinar dacă nu ai experiența de a le îndepărta. Acestea sunt foarte periculoase atât pentru animal, cât și pentru om.