| Emma272727 a întrebat:

Motanul meu a vrut sa ma muste de gat in joaca acum 20 de min, nu am nici o rana, nu sangereaza, de fapt "muscatura" lui a fost mai mult ca o ciupitura. Ce-i drept aveam doua urme rosiatice, ca si atunci cand te zgarii, dar foarte mici. M-am spalat cu sapun, am aplicat apa oxigenata cu o discheta, apoi putina betadina, iar in final mi-am pus un pansament tot cu betadina ca sa fiu sigura ca, in orice caz, se dezinfecteaza locul. Am tot cautat raspunsuri pe net doar ca nu am gasit nimic in legatura cu ce faci daca e vorba despre pisoiul de casa, adica are aproape 3 ani si niciodata nu a iesit afara-nici nu îi prea place-insa nu stiu daca e cazul sa ma panichez, mai ales pentru ca e pandemie si nu sunt sigura cu mersul la medic doar pentru asta acum. Va rog, daca aveti vreo idee cat de grav e, sau daca nu e cazul sa ma agit, help! As fi foarte recunoscatoare rolling on the floor))

1 răspuns:
| Zosima123 a răspuns:

Nu-i grav... Slava Domnului că nu te-a rănit mai rău...
Fii pe pace.winking

Însă... Oricum, să nu uităm că cu fiecare bătaie a inimii suntem tot mai aproape de... mormânt! laughing