| Katyk3229 a întrebat:

am 3 întrebări, pisica mea a născut în altă parte.
1.Ce pot sa fac ca ea să aducă motăneii?
2. Daca nu pot s-o fac sa aduca motăneii cum știu că ea o sa-i aduca singură?
3.Cam in cat timp ar trebui sa-i aduca singură?
Am asteptat acești motănei foarte mult și vreau să-i găsesc, eu niciodată nu am avut motănei mici. Va rog cine ma poate ajuta, macar sa-mi raspunda la întrebări.
VA ROG DAU FUNDIȚĂ!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate e cam târziu răspunsul meu dar uite un sfătuleț: Pisica ta a născut în altă parte deoarece la tine la casa a văzut că nu are unde să țină puii, adică unde să doarmă.
Daca vrei să îi aducă la tine îi poți pregătesti tu sub niste lemne, în niste locuri păzite prin care sa nu treacă apa de la ploaie, sa fie uscat. Poți pune pe jos paie uscate, o haină veche, ceva moale și comod. Deasemenea dai mâncare, și neapărat să aibă în permanență apa întru-un vas pe care apa o schimbi la 1 -2 zile. Daca vede că e comod aduce pisoii la tine.

3 răspunsuri:
| Lucian4 a răspuns:

Vorbeste cu un veterinar de la farmacie. Sau te duci cu o cusca in care ii pui pe toti apoi ii transporti cu masina acasa

| Catrice a răspuns:

În jur de 5-6 săptămânii dacă vrea, ii aduce ca na, încep sa mănânce. Asta dacă nu 'fura' mâncare sa le ducă lor.
A fatat în alta parte fiindcă acasă unde locuiește nu a găsit locul adecvat sau nu a simțit ca e în siguranță. Dacă ii aduci tu acasă riști sa ii ducă înapoi sau mai rău.

| Violleta2022 a răspuns:

1. Nu poti face nimic!
Pisica ii tine ascunsi, secial ca sa nu-i atinga nimeni
2. Nu stii! Ea ii va aduce cand se vreo marii si vor face ochisori, sa oate merge singuri
3. II poate aduce, dupa 6-7 saptamani
Daca ii iei puii, risti ca ei sa moara, de aceea s-a ascuns si ii tine ascunsi.