| cυρcαкє a întrebat:

As vrea sa imi cumpar in catel Yorkshire Terrier. Stiti de unde as putea cumpara unul care sa coste maxim 500 RON? Stau in Iasi, dar daca se poate cumpar si de pe net.
Si mai am o intrebare : Ati putea sa imi dati niste sfaturi despre cum sa ingrijesc, dresez, tund, unde il duc sa il vaccinez acest catel?

Dau fundita + vot!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Am si eu un Yorkshire Terrier de 7 saptamani. Pai cu 500 de lei nu sunt sigura ca gasesti.Cei mai multi sunt le la 200€ in sus adica de la 800 de lei, dar poate gasesti cumva. Eu, de exemplu, am cautat mai ieftin cat m-au tinut picioarele dar n-am gasit si l-am luat cu 200 de euro.
Despre ingrijire: Eu, in fiecare zi, il curat cu servetele umede in special la ochi si fundulet laughing si saptamanal il sterg in urechi cu hartie igienica sau de bucatarie. In nici un caz sa nu-i cureti urechile cu betisoare ca pot afecta auzul. Despre dresat chiar azi l-am invatat sa seada si sa stea intins...ii rostesti numele si ii zici: ``sezi!´´ sau orice comanda vrei tu. La inceput nu merge deloc dar mai apoi e tot mai usor, pe net iti explica mult mai bine cum sa-l dresezi, si poti cauta si pe youtube sa vezi, eu asa am facut. Pentru tuns, e mai indicat sa-l duci la salon, daca este prin apropiere, daca ti-e mai usor te poti uita pe youtube cum se tunde si il poti tunde chiar tu. Pentru vaccinare du-l la veterinar. Intai ii va face deparazitare, apoi primul vaccin, dupa doua saptamani al doilea, si dupa inca doua saptamani al treilea. Eu pe 14 ma duc sa-i faca pasaport, implant de microchip, al doilea vaccin si vaccinul antirabic pentru calatorii caci vom calatori cu avionul. Sper ca te-am ajutat! Sa-ti traiasca micutul/micuta! FUNDA? big grin

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai o firma foarte serioasa chiar aproape de tine.Ti-l livreaza la domiciliu cu toate actele si vaccinurile efectuate.Scrie aici: canisapremium@gmail.com sau suna la 0733211977; 0765411252; 0748794117.
Poti negocia cu ei.Mult noroc.

| midnight99 a răspuns:

Buna! Sincer nu vei gasi in petshoppuri Yorkshire Terrier la pretul de 500 RON. De obicei costa in jur de 300 euro si stiu pentru ca de curand mi-am cumparat si eu un catel de talie mica, Bichon Maltez care costa intre 700-1300 RON si sunt foarte usor de dresat. Dar daca vrei neaparat Yorkshire te sfatuiesc sa cauti pe Google: ''Yorkshire Terrier de vanzare in Iasi '', si vei gasi catei la diferite preturi. La a doua intrebare iti pot spune ca ei sunt catei de interior, sunt usor de dresat, dar greu de invatat sa-si faca nevoile afara, de aceea te sfatuiesc sa cumperi de la magazinul de animale pemparsuri speciale. De vaccinat il poti vaccina la orice clinica veterinara, si tot acolo sa-l si tunzi, doar ca la veterinar s-ar putea sa-l anestezieze pentru tuns, iar dupa anestezie e probabil sa vomite, plus ca costa multi bani. Pentru a evita astfel de lucruri te sfatuiesc sa-ti cumperi propia ta masina de tuns. Ei bine asta a fost tot, si sper ca te-am ajutat, si uite un site cu terrieri: http://www.publi24.ro/anunturi/animale/caini/yorkshire-terrier/iasi/iasi/

| Grigore_Madalina_1987 a răspuns:

Salut, vand eu un catel yorkshire cu 250 lei + accesorii si hrana. e f dragalas, e mascul, are 3 luni si e deparazitat. il cheama Pipo.
Pt. info tel 0749751269 *si eu sunt tot din Iasi