| SexyKharmenn a întrebat:

In legatura cu jocul Transformice cum iti poti schimba obiectele si fundalul din casa tribului?

Răspuns Câştigător
| MaryWhiteRose a răspuns:

Cum adica obiectele si fundalul din casa tribului? Poti face mape si le poti incarca in casa tribului, sau poti sa le ceri membrilor diferite coduri[uite cateva:@3226106;@3155585;@1659836;@1648445;@649313]dar tu esti sefa tribului? s-ar putea sa nu ai rangul sa schimbi casa tribului. Daca ai dreptul da la meniu pe "trib" si apoi pe "defineste codul de la casa tribului" si baga-l acolo big grin.Si o sa-ti apara o alta camera cu alt fundal/alte obiecte.Ca sa faci o mapa du-te la meniu la "editorul de mape" apoi, dupa ce faci mapa da pe "valideaza aceasta mapa" apoi pe "exporta mapa in casa tribului" si copiaza codul pe ceva si pune-l unde ti-am spus mai sus. Sper ca te-am ajutat :3. Funda? :X

1 răspuns:
| Andrei_Denis_1994_foRh a răspuns:

Pai dai pe Editor de mape si faci o mapa si dupa apesi pe '' Exporta mapa pentru casa tribului si astepti putin si iti arata un cod si codul acela in bagi la trib sper ca te-am ajutat :* nu sunt obsedat de funde :*!