| zumaq a întrebat:

Buna voiam mai de mult sa construiesc un aeromodel cu motor de cauciuc (cu elastic) iar acum am revenit la proiect. Puteti sa-mi spuneti dimensiunile (anvergura,lungimea avionului, a aripilor din spate si daca puteti centrul de greutate)? Eventual puteti sa-mi dati link-ul cu schita.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Uite planuri câte vrei:
...esults.asp
www.parmodels.com/Plans/Free Flight.htm
www.rubber-power.com/make-it.htm
www.scienceguy.org/Articles/BuildingModelAirplanesfromPlansMaterials.aspx

Câteva pagini foarte utile cu sfaturi practice:
www.easybuiltmodels.com/adjustment of rubber powered models.pdf

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Pai nu ai proiectul? Daca ai revenit inseamna ca-l ai! Ori suntem golani, ori nu mai suntem!