| JohnBmR a întrebat:

De 6 ani de zile incerc sa-mi conving parintii sa imi cumpere un caine si ma refuza. Stam la bloc, cand eram mic ziceau ca nu sunt responsabil, ca stam la bloc, ca lasa par. Acum la 12 ani, am inceput sa ma interesez de rase de caini, imi doresc un pug. Le-am aratat ca ma descurc cu el, uneori plimb cainele vecinilor. Ei tot spun ca lasa par, ca suntem la bloc, nu inteleg de ce, vecinii mei care au caine le-au explicat ca treaba nu sta chiar asa, dar ei tot NU. Nu mai suport de o luna visez cum imi iau un caine. Chiar imi doresc un pug. Sfaturi va rog!

3 răspunsuri:
| gratargratar a răspuns:

Mai asteapta si-i santajezi peste doi ani cu examenele nationale.

| Simpatic a răspuns:

Animalele nu sunt facute sa stea in apartamente!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Paraul de la caine si pisica intra in plamani si il ataca. Dupa ani de zile trebuie operatie pentru scoatere. Natura n-a fost idioata cand l-a facut pe caine sa se apropie de om, dar sa stea in curte. Numai noi incercam sa schimbam natura si tare mi-e teama ca efectele negative se vad deja. Sunt nenumarate cazuri de oameni bolnavi din cauza parului de animale dar tendinta este sa negam evidentele. Asta imi aminteste de faza cu Basescu cand a lovit un copil peste fata. N-a recunoscut si cand a jurat cu mana pe Biblie a spus ca n-a lovit copilul cu pumnul in plex. Dar el daduse cu palma peste fata. Pentru sanatatea ta nu te lua dupa decervelati! Orice om stie ca parul nu se distruge. Parul s-a gasit intreg in mormintele faraonilor. Daca il inhalezi se aduna in alveole si ingreuneaza schimbul de oxigen. Mai mult, parul cainelui contine un parazit care da boala numita chist hidatic. Chistul hidatic are localizare in special in ficat, apoi in plaman, creier sau chiar in os.