| anonim_4396 a întrebat:

Cineva expert in cai? Stiti cumva dacă pretul calului infleunteaza performanța acestuia? Adică sa zic un cal tanar costa 2000 de lei, credeti ca se poate face performanță?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este tocmai invers, performanta influenteaza pretul, cu cat aceasta este mai buna cu atat pretul este mai mare.
Si 2.000 lei este un pret extrem de mic pentru un cal de performanta.

| Plushhh14 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Dar sa zic dacă nu are performanțe și este tanar, poate fi antrenat sa faca performanță?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Plushhh14):

Nu n umai ca poate dar si trebuie antrenat dar numai daca are calitatile necesare pentru performanta, nu toti caii le au.

| Plushhh14 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc mult, pentru ca am aflat de curand că ai mei vor sa imi faca o surpriză si ca mi au luat un cal de 1500, nu stiu daca euro sau lei, eu credeam ca euro

| Bizon95 a răspuns:

Un cal de adevarata performanta ajunge si la milioane de euro
deci 2000lei e un pret ok pentru un cal maro
dar totusi... calwinking