| Nairda777 a întrebat:

Cum imi pot devolta simtul umorului?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Activitate mai multa sociala, integrare intr-un grup social

| sierra1 a răspuns:

Mai bine ne spuneai un banc bun şi poate... poate îţi creştea nivelul

| Crackman a răspuns:

Te uiti la comedie.
Nu iei in serios tot ce zice lumea, faci glume in momente nasoale.
Ramai optimist.
Sincer iti zic daca te uiti la prostiile americane o sa pari un copilas excitatwinking
Eu in schimb rad numai la lucruei negre. ( nu conteaza).

| Lostlyric a răspuns:

Neaparat sa te identifici cu umorul. Daca cineva face misto de tine, trebuie sa intelegi de ce si sa raspunzi cu umor. Dupa ce ai identificat umorul, raspunzi cu umor.
Trebuie sa inveti toate formele umorului: ironia, sarcasmul, umorul la persoana, umorul prietenesc.
Invata sa fii flexibil in umor: daca cineva face o gluma, incearca sa faci si tu una, in aceeasi nota, in semn de prietenie happy
Oricum, cea mai importanta regula: pentru a fi o persoana cu umor, nu lua situatiile intotdeauna la modul personal. Incearca sa nu te simti jignit s-au suparat mereu. Desigur, daca sunt glume care te ranesc, e bine sa transmiti acest lucru. Dar regula este ...relaxeaza-te si bucura-te de gluma.
Citeste carti cu umor, vizioneaza filme umoristice, stai in preajma oamenilor cu un mare simt al umorului.
Umorul este, totusi, un atribut pe care un om il detine in mod natural. Daca nu ai aceasta caracteristica a personalitatii, o vei da in ridicol. Dar si ridicolul este amuzant tongue... pentru cei cu umor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai intai dezvoltati altceva si dupa mai vorbim laughing

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Incepe prin a devoala sau a dezvolta.Ce? Orice! Simtul umorului? La ce-ti foloseste? Ca nu-l ai...

| gi4284 a răspuns:

Citind, având o minte "deschisa", socializand doar așa Îți schimbi percepțiile și totodată se vad și rezultatele in dezvoltarea ta personala

| Bluuueee a răspuns:

Umorul, în primul rând, trebuie să îl ai de când te naşti, iar fiecare se naşte cu un umor UNIC. Nu se dezvoltă, te naşti cu el şi aşa va rămâne. Poți, totuşi, să vezi în orice lucru partea amuzantă a sa, aşa vei avea "mai mult" umor.
Numai bine! :*