| Natty12345Natalia12345El3na12345Popescu a întrebat:

Dacă am doi papagali pot sa-i despart?

3 răspunsuri:
| PsihologulN a răspuns:

În general, papagalii se pot despărți, însă asigură-te că înainte de a face acest lucru deții suficiente informații despre specia și comportamentul lor, și mai ales că ai spațiu, condiții adecvate și poți monitoriza starea lor în timpul separării și acomodării.

| Smmo a răspuns:

De ce vrei sa ii desparti mai exact? Temporar sau definitiv? Eu stiu ca nu le place sa stea singuri, daca raman asa mult timp intra in depresie, se imbolnavesc...

| dullcat a răspuns:

Buna.Mai bine nu, lor le place sa aiba companion.