| stefanelrares a întrebat:

Am 13 ani si sunt pasionat de Primul si Al Doilea Razboi Mondial.
As vrea sa imi iau detector. Dar am auzit ca am nevoie de autorizatie. Daca sunt copil am voie cu orice fel de detector?
Mentionez ca as vrea sa imi iau un Garrett Ace 150.
Va rog ajutor!

5 răspunsuri:
| BogdanM275 a răspuns:

Salut dacă dorești un detector de metale, poți sa îl achiziționezi și fără autorizație.

| sierra1 a răspuns:

Ia-ți ce vrei, fără probleme. Probleme ar fi dacă chiar descoperi ceva de mare valoare

| Demidol a răspuns:

Nu cred ca istoria te pasioneaza. Tu vrei un detector de metale. Dar pentru alte interese decat istoria.

| Catalin24n a răspuns (pentru Demidol):

El a spus ca este pasionat de cele 2 razboaie, ca si mine, un asa subiect ma atras direct.

| mgtow a răspuns:

Numa sa nu te prinda tiganii cu fer vechi ca te fura si ramai fara detector