| PapadaniePandemicaCoroanaCrocodilMAMAomida a întrebat:

Am o paleta de tenis de masa si e cumva strambă, pe suprafata rosie are o adancitura si pe cea neagra o umflatura, nu e foarte evidenta dar nu imi place, se poate repara cumva? Afecteaza jocul?

1 răspuns:
| LPCTSTR a răspuns:

Se poate repara dar daca cunosti un specialist pentru a schimba fetele. Alea sunt lipite cu un adeziv special/elestic + buretare si in cazul tau trebuie schimbate amandoua burete + fata + fata retur + burete. Acest lucru necesita materiale si numai daca e necesar pentru o paleta (maner fix/constructie compacta)
Paletele sunt laminate/lipite si daca e deteriorata structura lor interna poti sa o arunci. Daca are o "bolfa" cum se spune in mod sigur adezivul s-a desprins/invechit si nu cred ca merita repararea.

Oricum o paleta reparata nu va avea performantele uneia noua/second hand.

La intrebarea ta sigur ca afecteaza jocul + "sare mingea ca din colt" + efect pe minge 0, nu ai un control cat de cat al loviturii indiferant rever sau shuting (bine... ca amandoua pot fi atac dar depinde de joc/conjunctura)