| Mihai1231 a întrebat:

Salut, am un amstaff femela de 8 luni si din cate am aflat mama lui a fost corcita cu pitbull, tatal ei fiind rasa pura doar ca am o problema la ea, mai mult o ingrijorare. Ea fiind in varsta de aproape 8 luni are 44 cm si 18, 5kg si imi e teama ca nu e dezvoltata cum trebuie, ma refer la greutatea ei proportionata cu inaltimea si am citit pe mai multe forumuri si daca ati putea sa-mi ziceti daca ar trebui sa aiba mai multe kg si daca da, cum as putea sa o ajut sa creasca in greutate, mancare, antrenament poate, orice, multumesc anticipat

1 răspuns:
| GabyT10 a răspuns:

Sa-ti traiasca blanoasa happy.Nu te ingrijora, se va dezvolta perfect dupa primul ciclu menstrual (ne fiind rasa pura primul ciclu il poate avea la varsta de 9-11 luni).Da-i calciu si vitamine, mancare specifica varstei si totul va fi bine.Mare atentie, nu incerca sa o ingrasi doar pentru ca asa arata mai mare, mai fioroasa, va avea probleme de sanatate, incepand de la obezitate pana la displazie de sold (la maturitate). Cresc caini de foarte multi ani, am chiar si blanos din grupa 2 de agresivitate iti spun din experienta, blanoasa ta este ok happy.