| ogeorgem a întrebat:

Exista un program care il pot descarca de pe internet care sa'mi poata repara pozele neclare sau miscate? Daca sunt va rog sa'mi da'ti un link.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Niciun program nu poate face din „rahat" bici, și să mai și pocnești cu el.
Nu are cum, ca să ai o poză clară, fiecare pixel trebuie să reprezinte o parte a imaginii, dar la pozele „blurate" (indiferent de motiv - lipsă focalizare sau mișcare) acei pixeli reprezintă chestii nedefinite. Nu scrie pe niciunul de unde anume provine, unde ar trebui să fie linii de demarcare între subiect și fundal, sau între diferite părți ale subiectului.
Dacă ai putea inventa un astfel de program, ai fi miliardar.

6 răspunsuri:
| ogeorgem explică (pentru DrGoogle):

Nu gasesc nimic in el care sa ma ajute

| IoanaPuppy31 a răspuns:

E ca si cum ai cere sa transforme un ra*at in diamant. E imposibil. Poza neclara ramane neclara. Nu exista asa ceva.

Bula
| Bula a răspuns:

Nu exista asemenea program, nici contra cost.
Nici un copil nascut mort, nici o poza miscata la expunere nu se mai poate reface.

| octav005 a răspuns:

Sa repari nu exista. doar sa le modifici. sa le editezi

| KronstadtResurrection a răspuns:

NU exista program care sa-ti "repare" focalizarea defectuoasa, sau tremurul mainii.