| Raulito123 a întrebat:

Salut TPU, imi trebuie ceva permis de port arma pentru pistol cu bile de cauciuc?

Ca la ce situatii intampin in trafic mai nou... vad ca nu este suficienta o bata de baseball

multumescwinking

Răspuns Câştigător
| Nonameagain a răspuns:

Ai nevoie de permis de port arma. Dar nu cred ca-l vei obtine daca la testul psihologic se va descoperi ca ai o fire violenta.
Si asta o arati singur aici. Cum adica in trafic nu-ti ajunge o bata de baseball?
Vad tot mai multe filmulete puse de politie in care exact cel vinovat sare la bataie si reclama ca "celalalt" ar fi gresit.
Mai invata sa conduci, invata regulile de circulatie si nu va fi nevoie nici de bata.

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Nu mai bine suni la politie? Suntem totusi in 2024, nu in era in care iti faci dreptate cu bata, in timp ce spectatorii privesc din caverna.

| johnnny123 a răspuns:

Da, haide să eliminăm problema violenței în trafic înarmându-ne fiecare cu arme tot mai periculoase.

Pe bune acum, conduc de 15 ani prin aglomerația din București și nu mi s-a întâmplat absolut niciodată să am nevoie de o bâtă.

Ție însă o bâtă "nu-ți este suficientă". Eu zic să-ți cumperi o drujbă, ce zici? Nu ar fi super intimidant?

| Lupică27 a răspuns:

Da, este nevoie de permis port arma.

| Lupică27 a răspuns:

Acum toti prostii au carnet de sofer, ignora-i!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia doua bate daca una nu ajung