| IoNuTzZ99 a întrebat:

papagalul marele alexander are si alte culori in afara de verde? funda!

Răspuns Câştigător
| alexandruvet a răspuns:

Marele alexandru nu are alte culori ci doar verde, femela este complet verde iar la mascul dupa 3 ani le apare o dunga rosie cu negru la gat. in schimb micul alexandru sunt:galben, verde, albastru, alb, si multe combinatii. funda?

1 răspuns:
| sindromforyou a răspuns:

Marele alexandru are si alte culori decat verde. dar la noi in Romania nu exista pentru ca sunt foarte scumpi, de ordinul zecilor de mii de euro.