| Stefan_Emanuel_Popescu_1996 a întrebat:

Mi-am luat un cub rubik de la ``Rubik`s Cube`` si mi se misca greu. Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Il poti unge intre rosturi cu ulei siliconi, apoi mist de el in toate directiile si il stergi sa nu ramana uleios

| Ada78 a răspuns:

Miscal mai mult. Poate o sa se miste mai usor.

| Ion_Zvarici_1972 a răspuns:

Depinde ce model ti-ai luat. Cuburile Rubik originale nu sunt atat de bune....sunt doar originale. Cuburile de calitate, pentru speedcubing, sunt cele chinezesti pe care le poti gasi la preturi accesibile. Poti vizita si site-ul www.ultimax.ro