| overdoseee a întrebat:

Seara buna TPU. Am un caine Jack Russel Terrier care imediat face 3 ani. De mai bine de 1 an, acesta avea destul de rar reprize in care avea dificultati respiratorii (mai precis nu putea sa respire timp de cateva secunde, sau respira dar mult mai greu). De ceva timp a inceput sa aiba tot mai des aceste reprize. Parintii mei l-au dus la Medicul Veterinar sa vada care este problema. Dupa consultatie, el a spus ca inima si plamanii cainelui sunt in regula, dar epiglota cainelui se blocheaza din cand in cand si asta face ca el sa respire greu, sau deloc. Intrebarea mea este: putem face ceva pentru caine ca sa nu mai faca asa ceva? Ati mai patit si voi asa cu cainii vostri? Am nevoie sa ma lamuriri, va rog. Funda

Răspuns Câştigător
| kar1GaNNN a răspuns:

Am avut zeci de caini, dar am avut noroc ca nu au fost nici unul bolnavi, cat despre boala cîinelui tău daca iti face des aceasta manifestare poate necesita vreo operație sau vreun tratament pana se vindeca acea problema.