| AlexM15ca a întrebat:

Beagle sau Jack Russel Terrier?

Răspuns Câştigător
| RedNose a răspuns:

Sustin ce am zis, jack russel. Ma repet, beagle-ul e mai independent.

9 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Jack Russel,e usor de dresat,de ingrijit,daca stai la bloc nu mai bine. Beagle este un caine mai independent putin,trebuie dresat de mic sa vina cand e chemat altfel risti sa-l pierzi in caz ca da de vreun miros care il atrage,el fiind un caine de vanatoare.
Trebuie sa stii ca ambele rase sunt foarte active,au nevoie sa petreaca mult timp in aer liber,minim o ora jumatate-doua, altfel se apuca de distrus. Ca pret, jack russel e mult mai scump decat un beagle, fiind o rasa mai putin intalnita la noi in Romania si putin crescatori.
Noi degeaba ne spunem o parere, acum depinde de tine cam ce criterii ai pentru un viitor companion.

| AlexM15ca explică (pentru RedNose):

Stau la apartament

| RedNose a răspuns (pentru AlexM15ca):

Sustin ce am zis, jack russel. Ma repet, beagle-ul e mai independent.

| KinderBeeeib a răspuns:

Beagle este mult mai afectuos si mai dragut, mai rapid si intoarce mai multe priviri in rest sunt aproape la fel.

| defapteunuexist a răspuns:

Beagle-ul e mai simpatic.

| Kryss13 a răspuns:

Beagle-ul este mai simpatic.

| AnaLove444 a răspuns:

Beagle.E scumpicel şi învaţă repede etc.În plus poate fii şi căţel de pază dacă faci cu el lecţii

| Clopotaru a răspuns:

Buna dupa parerea mea este mai frumos Beagle.

| AlexM15ca explică:

Stau la apartament

| AlexM15ca explică:

Se fie si Loial