| MadaTeIntreaba a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste rase de caini mai mici are nu cresc asa de mari si care costa putin. Dar si de unde ii pot lua.(va rog mult vreau RASA, PRET si LOCUL DE UNDE II POT LUA (puteti sa imi dati wsi o adresa daca e cazul) Dar daca aveti de vanzare spuneti-mi.
Va multumesc! happy

6 răspunsuri:
| pyma a răspuns:

Http://www.adoptiicaini.ro/
Dă clic pe județul tău și vei găsi ceea ce cauți. Sunt și căței de rasă și nu dai niciun ban, în schimb salvezi un suflețel :)

| didi24mai2003 a răspuns:

Eu am luat un chiuaua-soricar din ziar, din gavana, de langa piata.3milioane.NU-L VAND!

| patySsmile a răspuns:

Bichonii (havanezi (ca al meu:x)sau maltezi) de talie mica

http://www.google.ro/......tp?/imgres

sunt foarte dragalasi sau yorkshshire terrier toy:x

http://www.google.ro/......tp?/imgres

SUCCES:D

| Maria2901 a răspuns:

Pomeranian - http://www.olx.ro/q/pomeranian/c-312
Uite cv despre ei:
Pomeranieni sunt de obicei o rasă foarte prietenos şi plin de viaţă de câine. Le place să fie în jurul valorii de proprietarii lor şi sunt cunoscute a fi de protectie a acestora. [ 9 ] Ele obligaţiuni rapid cu proprietarii lor, şi pot suferi de anxietate de separare în cazul în care nu pregătiţi pentru a petrece timp singur. [ 10 ] pomeranieni alertă şi sunt conştienţi de schimbările în mediul lor si latra la noi stimuli se pot dezvolta într-o obiceiul de a latra excesiv în orice situaţie. Ei sunt oarecum defensivă de pe teritoriul lor şi, astfel, va latra atunci când se confruntă orice zgomote din afara. [ 10 ] pomeranieni sunt caini inteligenti, raspund bine la formare, şi poate fi foarte mare succes în a obţine ceea ce doresc de la proprietarii lor. [ 9 ]
Durata de viata medie a unui Pomeranian este de 12 la 16 ani. [ 11 ] Un caine bine-crescut într-o dietă bună cu exercitarea corespunzătoare vor avea puţine probleme de sănătate, şi dacă este păstrată şi ornamente se potrivi cu un Pomeranian este un caine robust. [ 12 ] Rasa are probleme similare de sanatate la rase de câini mulţi, deşi unele aspecte, cum ar fi displazia de sold sunt mai puţin frecvente datorate pentru a construi uşor Pomeranian lui. [ 13 ] Anumite probleme de sanatate se poate dezvolta ca urmare a lipsei de atenţie la manipulare psihologică, şi de dinţi, urechi şi ochi de curăţare. Cu o îngrijire de rutină aceste probleme pot fi evitate. [ 14 http://en.wikipedia.org/wiki/United_States

| andreea47 a răspuns:

Papilon,pekinez,bishon,yorksyne terrier toy, chiuaua. poti lua pui de pekinez si papilon de la mine pe gratis de 1 luna masculi si femele. pentru poze ale parintilor si ale cateilor contacteaza-ma pe ID meu:andreea_elena47

| claudiu12ro a răspuns:

Bichon de la magazin de animalelaughing