| Stefan_Cosmyn_1999 a întrebat:

Vreau câteva păreri despre ciobănesc german... Cel mai bun funda!

Răspuns Câştigător
| 50cent50 a răspuns:

Stiu ca daca ii vei dresa acestia pot dirija oamenii orbi.
Este un caine activ, cu un temperament vioi dar perfect echilibra psihic, inteligent, ager si foarte vigilent. Deosebit de curajos, ferm, puternic, rezistent, are un foarte bun simt olfactiv, intotdeauna gata de lupta. Se adapteaza cu usurinta oricarei situatii neprevazute datorita firii sale responsabile si independente. Este fidel, afectuos si jucaus cu stapanul si familia acestuia, iubeste copiii si se intelege bine cu ei daca a fost socializat. Trateaza cu indiferenta animalele si oamenii straini atata timp cat acestia nu prezinta semne de agresivitate.

3 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

In afara faptului ca mananca gaini si urla noaptea ca prostii, nimic.

| stefan573 a răspuns:

Este o rasa inteligenta si frumoasa. In mare parte sunt folositi de politistii pentru. capacitatile lor deosebite. Au nevoie de un stapan care sa le acorde atentie.

| Gtxman a răspuns:

Este o rasa inteligenta si frumoasa. In mare parte sunt folositi de politistii pentru. capacitatile lor deosebite. Au nevoie de un stapan care sa le acorde atentie.