| susso a întrebat:

Am 15 ani si trebuie sa ma duc pana in Italia cu avionul, ce acte imi trebuie? Si inca ceva cum e cu avionul?laughing

Răspuns Câştigător
| KateMiddleton a răspuns:

Pasaport si procura de la parinti.
Fiecare suporta zborurile diferit.Pe mine ma dor urechile cateodata din cauza presiunii.
Depinde cu ce companie aeriana zbori.Companiile autohtone sunt extrem de rele.Ma dor urechile atunci cand zbor cu ele, din cauza avionului care lasa de dorit si pilotului de mana a doua.
In rest trebuie sa-ti iei ceva reviste sau carti de citit, nici un fel de tehnica nu e permisa la bord.
Ia o guma sau o bomboana si inghite cat mai des.Asa nu te dor urechile.
Cam asta e.Eu zbor foarte des cu avionul.
Zbor lin si aterizare usoara.
P.S.Sa petreci timpul foarte bine in Italia!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu mergi cu parintii ai nevoie de o hartie facut prin notariat ca iti permit iesirea din tara si un insotitor adult. e misto tare cu avionul

| Armenianeek a răspuns:

Ai nevoie de pasaport si carnetul de elev. Cu avionul e fain dar ai grija sa nu ti se faca rau! Sfat: cand urci sa iti bagi in gura o guma mentolata.winking

| Rachetul a răspuns:

O procura de la ambii parinti facuta prin notariat. buletinul sau pasaportul.