| felinar112 a întrebat:

Am cateva intrebari legate de inscrierea la liceu.
Deci, dosarul trebuie sa contina:
-Cererea de inscriere
-Cartea de identitate sau certificatul de nastere - COPIE LEGALIZATA!
-adeverinta cu notele si media generala obtinute la Evaluarea Nationala din clasa a VIII-a.
-foaia matricola pentru cls. V-VIII(cu calculul mediei generale)
-Fisa medicala
Bun, acum vin nelamurilile:
1. Cererea de inscriere o iau de la liceul la care am fost repartizat, in ziua cand ma duc sa depun dosarul?
2.Scrie acolo Carte de identitate SAU certificatul de nastere copie legalizata, deci trebuie sa fac copie si la buletin si la certificat de nastere si sa o legalizez la un notar, sau pot doar la buletin?
3.adeverinta cu notele si media generala obtinute la Evaluarea Nationala din clasa a VIII-a o iau de la secretariatul scolii unde am facut gimnaziul? Asta cand? Tot in ziua cand merg sa ma inscriu?
4.foaia matricola pentru cls. V-VIII(cu calculul mediei generale),asta banuiesc ca o iau tot atunci cand iau si adeverinta, tot din acelasi loc, nu?
5.Fisa medicala o iau de la medicul de familie sau de la cabinetul scolii?

Multumesc mult!

4 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

S-au afisat?:O Scuze ca nu e raspunsul pe care il asteptai.

| Byanca15 a răspuns:

1.Cererea trebuie sa o faci tu sau unul dintre parinti
2.Mai bine faci copie la ambele, si cu legalizarea nu stiu
3.De la secretariatul scolii, cand vrei tu
4.La fel ca la 3
5.De la medicul de familie
Sper ca ti-a fost de ajutor. Funda?batting eyelashes

| felinar112 explică (pentru Byanca15):

Nu a fost chiar asa.In sensul ca eu am intrat la acelasi liceu unde am facut gimnaziul, iar dosarul era facut deja, eu doar trebuia sa completez cererea si sa duc copia dupa buletin legalizata.
Mersi oricumhappy!

| Asfgrhr a răspuns:

Buna. Deci eu am fost la liceu si stiu ce sa faci.
1. Cererea de inscrierea ti-o va da liceul unde ai fost repartizat/a, trebuie sa completezi fosrmularul. Apropo, trebuie sa vii insotit de un parinte, insa ei trebuie sa are la el cartea de identitate a amandurora(si a mamei si a tatei). Daca stai cu un singur parinte, atunci trebuie sa iei de acasa buletinul parintelui dar si foia'(nu mai stiu cum se numeste) prin care arata ca acel parinte ae grija de tine.
2:La cartea de identitate si certificatul de nastere trebuie sa ai la amandoua copie legalizata(facuta la notar.
3:Adeverinta o iei de la scoala unde ai invatat tu.
4:Foaia matricola o iei tot de la scoala unde ai invatat. P.S. Foaia matricola cotine clasele I-VIII.
5:Fisa medicala o iei de la medicul de familie.(eu am dat 10 lei).
Sper ca te-am ajutat.