| marett16 a întrebat:

Am dubla cetatenie, romano-americana. Daca vreau sa plec in State, am nevoie de viza?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

De viza nu ai nevoie dar de pasaport american ai!
" Urmare recentelor modificări ale legislaţiei americane de imigrare, persoanele cu dublă cetăţenie (română şi americană) care călătoresc în Statele Unite, au obligaţia de a avea în posesie paşaportul american." --- vezi sursa : http://www.mae.ro/travel-conditions/3749

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cetatenii americani, indiferent cate cetatenii mai au, nu au nevoie de viza pentru SUA, eventual au nevoie atunci cand vor sa calatoreasca in alte tari. Nu ai nevoie de viza. Numai bine!

| Patrisia14 a răspuns:

Si eu am cetatenie romana -americana big grin.