| DanielDesumoulins a întrebat:

Cum pot obtine dubla sau tripla cetatenie? Mentionez ca vreau sa plec in finlanda nu peste mult timp...

Răspuns Câştigător
| EUSIATIT a răspuns:

Numai tara in care te duciiti poate da cetatenie dar dupa un anumit timp. sa indeplinesti anumite conditii e mai dificil. nu poti primi a doua zi cetatenie/.[dupa 2 ani depinde detara din cite stiu dar trebuie sa faci cerere sa ia loc de munca etc etc]

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

Obtii cetatenie daca stai un anumit numar de ani in tara respectiva