| Simpatic a întrebat:

Am navigatie integrata in consola masinii sa zic asa, iar navigatia (gps) functioneaza doar cu card original de tip microSD.
Am achizitionat cardul recent de pe net, este original, s-a imperecheat cu softul masinii si functioneaza, vede setarile, in schimb cand caut o ruta si asta ca sa fiu sigur am testat la mine in oras pe care il cunosc pe de rost, MA SCOATE AIUREA, trebuie sa ajung pe o strada si ma duce in directia opusa, daca trebuie sa fac dreapta el imi spune (afiseaza) sa fac stanga.
Ce as putea sa fac? de returnat numai am cum.
Sa fie ceva din setari? sau sa incerc sa-l reactualizez?
Din cate stiu este versiune 2019, are full europa, evident si RO.
dar nu inteleg de ce face asa, adica nu arata nimic corect nici macar la mine-n oras... daca nu il pun sa ajung intr-un anume loc imi arata unde sunt pozitionat, numele strazii pe care circul cat si cele intersectate, problema apare doar cand ii dau sa ma duca la o anumita destinatie...

3 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Dai foarte putine informatii, nici macar nu spui despre ce masina e vorba si ce program gps.
Dar imi place ce spui, ca "de returnat NUMAI am cum"
Eu personal, as spune nu mai am cum. Dar fiecare stie gramatica lui.

| Simpatic explică (pentru Goete):

Iar eu stiam ca Goete se scrie Goethe dar fiecare cu scrierea sa se parewinking

Navigatia este produsa de NAVTEQ (denumita si HERE)

| Goete a răspuns (pentru Simpatic):

Tu il stii pe Goethe, nu pe Goetewinking
Este Kristina si Cristina, Alexandru si Alexandro, Alejandro etc.
Nu confunda