| Robert131 a întrebat:

Am pus ieri o comanda pe eMAG care vine din cluj si eu stau in iasi...Azi mi-a aparut notificare,, Colet in depozitul curierului,, Iar înainte de asta aparea,, Colet predat curierului,, În care depozit e coletul? La iași sau la cluj?

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu prea esti stralucit, asa e? Coletul tau de unde pleaca? De la furnizor, da? Deci ai asa:
1. Colet impachetat la furnizor.
2. Furnizorul - adicatelea ala de la care ai cumparat tu, ca sa nu te bag in ceata cu termeni de-astia academici - da coletul curierului.
3. In momentul asta statusul e "colect predat curierului" si curierul il duce la depozit.
4. Daca coletul tau a plecat de la furnizorul din Cluj, iar curierul care l-a luat e tot din Cluj, oare in ce depozit a dus coletul? Da, breh, da, IN CLUJ!
5. Statusul urmator va fi "colet in tranzit" sau ceva de genul.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi curierul nu vine de la Cluj? laughing
I-a dat curierului coletul si el la pus într-un depozit, apoi curierul e in drum spre livrare, si a ajuns la tine, la Iași!