| PulbereDeStea a întrebat:

Am terminat liceul si pentru a primi somaj mi sau cerut niste acte: certificat de absolvire/diploma-"asta se ia de la scoala?"
acte de studii si de calificare-"asta ce mai inseamna? de unde iau asa ceva?"
adeverinta de la administratia financiara privind veniturile realizate-"asta ce mai inseamna? de unde iau asa ceva?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate diplomele, adica si cea de studii si cea de calificare se iau de la liceul/scoala absolvita.
Administratia financiara iti da acea adeverinta, dar trebuie sa vezi de unde esti si la care administratie apartii.