| Username1 a întrebat:

Apa distilata se poate bea?

8 răspunsuri:
| frvtel a răspuns:

Da, de ce nu? Numai ca are gust de apa de ploaie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara indoiala, se poate!

Stefan
| Stefan a răspuns:

Apa distilata nu e buna de baut, deoarece nu contine saruri minerale si de aceia nu are nici gust, fiind indigesta.

| cristi202 a răspuns:

Pai, bei si tu acolo cit poti, si daca nu se intimpla nimic in primul sfert de ora, poti sa bei linistit.happyhappy
Apa distilata e o apa fara impuritati, adica mai bine zis o apa cu mai putine impuritati, o apa mai pura. Si, cum stiu ca apa nu e otravitoare, sunt sigur ca se poate bea. Acum o zic pe bunehappy

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Acceseaza acest site:
http://www.hei.ro/det/74022.htm

| emoboy a răspuns:

Se poate bea dar are gust de apa statuta!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Da, dar are un gust ingrozitor si iti provoaca o sete cumplita.