| Ionut26 a întrebat:

As dori sa stiu daca stie cineva daca jobul la o ferma de porci din Olanda este teapa jobul este publicat pe tocmai.ro pe jud salaj? Domnul pe care l-am sunat il cheama George Neagoie cica este de langa Craiova si lucreaza si el la ferma respectiva si directorul lui are nevoie de 30 de muncitori

8 răspunsuri:
| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

Daca nu semnezi contract de munca acum...firma lor nu e inregistrata la Registrul Comertului, te mai si pun sa mergi acolo pe banii tai - e foarte posibil sa ajungi sa fii exploatat prin munca de ei.
Adica spui ca muncitorul a dat anuntul de angajare? Ceva e putred aici...asta e parerea mea, poate nu am dreptate totusi. Verifica ceea ce ti-am spus mai sus intai.

| Ionut26 explică (pentru Laurentiu_Barbu_1985):

Ms. domnul respectiv mi-a cerut sa trimit 50 de euro pe un cont bancar, cica aceasta este plata pentru a obtine permis de munca in Germania

| Ionut26 explică:

Domnul acesta mi-a cerut sa trimit 50 de euro pe un cont bancar cica aceasta este plata pentru a otine permis de munca in Germania

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns (pentru Ionut26):

Mda...cam ceea ce credeam, 50 euro de la tine, si de la altii la fel; uite asa se imbogatesc unii!
Faci cum vrei, parerea mea este ca sunt tepari!

| deejaycatalin a răspuns (pentru Laurentiu_Barbu_1985):

Eu i-am trimis cei 50 de euro daca e sa iau teapa asta e, mi-a trimis o poza de buletin la cel care am trimis banii pe nume calinescu gigi, zicea ca pe joi sau vineri(29-30 august) o sa imi ajunga permisul de munca si pe doi septembrie o sa fie plecarea

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns (pentru deejaycatalin):

Bine atunci, mult succes, sa ne tii la curent cum evolueaza treburile, macar sa stie si altii daca e ceva in neregula!

| deejaycatalin a răspuns (pentru Laurentiu_Barbu_1985):

Ei bine am luat o teapa mare mare cea mai mare, baiatu' nu mai raspunde la tel nici pe mail sad deci nu va faceti de lucru cu george neagoie si gigi calinescu, imageshack.us/photo/my-images/837/u63s.jpg/ bafta.

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns (pentru deejaycatalin):

Imi pare rau sa aud asta, am banuit inca de la inceput ca asta intentiona "bunul samaritean" sa iti ia banii;
Cel mai probabil - nici macar nu e bulentinul lui, sau e un fals - ca sa para de "incredere". Incearca sa faci o plangere la Politie, caci macar aia e gratuita.
Poate in viitor se va pune sistemul la treaba si vom scapa de toti teparii nenorociti, si vor merge la inchisoare, caci acolo le e locul!
Nu vreau sa par intr-un fel anume, dar, sper ca ai invatat lectia si pe viitor nu vei mai pica in astfel de capcane! Multa bafta la gasirea unui loc de munca!