Întrebare recomandată | noname2021 a întrebat:

Buna,in Romania se poate ca nasterea sa fie asistata si de tatic?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Da. Doar daca vrea si taticul. Sau sotul. Sau amandoi.

20 răspunsuri:
| Alexandru250201 a răspuns:

Da, adica de ce nu s-ar putea?

| DeathIncarnate a răspuns:

Da,dar de ce ai vrea asta ca si barbat?!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Din câte știu, să fie lângă, nu.
Sunt unele clinici care au un geam de vizionare, ca în filme, dar rar.

| dragan1234 a răspuns:

Bună! Am nascut de curand. Nu lasa pe absolut nimeni sa stea in sala de nasteri, ci doar afara, sa astepte la usa. Funda?

| noname2021 explică (pentru darrio2007):

Eu stiam ca doar in strainatate se practica acest lucru si aici la noi nu lasa pe nimeni

| noname2021 explică (pentru Alexandru250201):

Pentru ca in Romania mereu merg lucrurile altfel ca in strainatate...stiam ca aici nu lasa pe nimeni.

| noname2021 explică (pentru DeathIncarnate):

Unii barbati isi doresc acest lucru deoarece tin mult la femeie si la acel copil ce va veni pe lume.

| darrio2007 a răspuns (pentru noname2021):

Gresesti. Am o nepotica de 6 luni si la nastere a asistat si tatăl(ginerele meu).

| DeathIncarnate a răspuns (pentru noname2021):

Stai asa, asta e o dovada ca barbatul respectiv tine la femeie si la copil?
Pe bune?!
Ma faci sa radhappy

| minrest a răspuns:

Ia gandestet-te putin. Cine stie ce vede ala si ii piere gustul. Pai, o sa imi raspunda cineva, ce, organul conteaza? Exact, conteaza. Asa ca nu risca, caci daca ii piere gustul, nu uita ca pe altele nu le-a vazut dilatate si sangerande.

| noname2021 explică (pentru DeathIncarnate):

Pai barbatul insasi a zis asta.Hei nu toata lumea e la fel, nu judeca, altii chiar prefera sa stea langa femeia lor.Altii nu, care e problema?

| noname2021 explică (pentru minrest):

Pai daca el isi doreste, de ce nu? Nu e fortat laughing

| noname2021 explică (pentru darrio2007):

Super atunci, la privat?

| minrest a răspuns (pentru noname2021):

Nu s-o fi gandit la toate urmarile. Oricum, daca ii dispare apetenta pentru organul respectiv, nu el pierde. Nu numai el.

| DeathIncarnate a răspuns (pentru noname2021):

Eu de buna voie nu as sta, decat daca ea mi-ar cere asta.
Si nu as sta ca nu o iubesc sau mai stiu eu ce, pur si simplu nu as vrea sa vad pe cineva drag cum sufara(chiar si cateva minute/ore)si eu sa nu pot face nimic.

| noname2021 explică (pentru DeathIncarnate):

Te cred, dar nu toti gandesc asa. Difera de la persoana la persoana.

| darrio2007 a răspuns (pentru noname2021):

Da.

| darrio2007 a răspuns (pentru DeathIncarnate):

Se vede ca nu ai copii. Esti prea mică pentru a cunoaste aceste probleme.

| DeathIncarnate a răspuns (pentru darrio2007):

Asa este, nu am copii dar imi doresc, iar ca fapt divers nu sunt "mica", si am destui ani sa imi mentin opinia happy
De apreciat ca opinia mea v-a atras atentia.

| darrio2007 a răspuns (pentru DeathIncarnate):

Opinia ca opinia dar poza ta m-a pus pe ganduri. De unde esti de loc?