| Alexandru235 a întrebat:

Bună seara! Am si eu o nelămurire, mi-am făcut programare pentru pașaport si nu știu cand se plătește taxa pentru pasaport înainte sa merg la ghișeu sau când merg la ghișeu?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Inainte de a depune actele la ghiseu pentru pasaport. In acele acte trebuie sa fie si dovada platii ca ai achitat taxa.

| Violleta2022 a răspuns:

Se plateste inainte sa mergi la ghiseu sa depui actele. Ai aici cateva optiuni de plata:

Începând cu 7 septembrie 2020, Taxa pentru eliberarea pașaportului se poate achita:
-la casieriile unităţilor CEC Bank,
-precum şi la staţiile de plată Selfpay ale CEC Bank;
- online, prin platforma de plăţi virtuale Ghiseul.ro

aici informatia completa:
https://www.libertatea.ro/......et-2872605

| Iote a răspuns:

Cum a spus Darrio.

| UserRo10 a răspuns:

Depinde. Eu am gasit aparat de platit cand am mers la programare, dar pentru siguranta plateste inainte